עו"ד אולניק לינוי - משרד עורכי דין לענייני ביטוח לאומי

איך מוציאים תו נכה

מידע מקוצר אודות הוצאת תו נכה

מצד אחד להוציא תו נכה אינה משימה מאוד מורכבת, אך כן צריך לדעת מה עושים ובמי נעזרים, ובעיקר צריך להשאיר בצד כל מיני הנחות נפוצות ושגויות. אז לא, כדי להשיג תו נכה אין צורך לעמוד בפני ועדה, לחכות כמה חודשים או להיות בעלי רכב, ובנוסף לא צרכים אחוזי נכות ואילו התג אינו בהכרח מוגבל לרכב אחד. נוסף לכך, גם מי שאינו בכיסא גלגלים ושאינו נעזר בקביים עשוי להיות זכאי לתו נכה. מה כן צריך לעשות ובאלו תנאים נדרשים לעמוד? עברו על המידע הבא:

באלו קריטריונים נדרשים לעמוד?

ראשית נציין שעל מנת להשיג תו נכה יש צורך לעמוד במספר קריטריונים, בהתאם להגדרות של משרד הרישוי. לא נעבור על כל הקריטריונים, אך כן נציין שכן חלק מחולי הסוכרת, מחולי האסתמה ומחולי הלב עשויים להימצא כזכאיים. שנתקדם? ובכן כדי להשיג את האישור הרצוי נדרשים להיערך מראש עם טופס בקשה עבור תג נכה, כולל צילום ת”ז, רישיונות רכב, אישור מטעם משרד הבריאות (עבור בעלי מוגבלויות שטרם מלאו להם 67 שנה) וכמובן שגם יש להכין מסמכים עדכניים מטעמו של הרופא המטפל ותצהיר אישי שמודיע על בעלות הרכב. עוד ראוי לדעת שלעיתים אנשים שונים נדרשים להשיג אישורים שונים. כך למשל אדם עיוור צריך להשיג אישור ממשרד הרווחה ונכה צה”ל צריך להשיג אישור ממשרד הביטחון. את הבקשה שולחים במשרד הרישוי הקרוב, או דרך הדואר.

חשוב לדעת - דגשים חשובים!

טוב לדעת שלאחר שמשיגים תג, הוא תקף 8 שנים קדימה ולקראת פקיעתו יש לצפות לקבל תג חדש, וזאת מבלי לעשות דבר. מה קורה אם התג לא אושר באופן אוטומטי? יש להגיש בקשה מחודשת כ3 חודשים לפני פקיעתו, כך שלא תיווצר חוסר נוחות. מה עוד חשוב לדעת? תג חניה אחד עשוי לשמש עבור שני כל רכב, גם אם שניהם אינם בבעלות הנכה. מה כן צריך לוודא? ששני הרכבים מסייעים לנכה להתנייד. עוד ראוי לציין שאם מדובר בקטין, התג יינתן כל עוד הרכב רשום על שם ההורים.

חשיבותו של תג נכה

לצד הנאמר, יש לקחת בחשבון שלא פעם הבקשות השונות נתקלות בחומה לא ברורה, חומה שמבוצרת בחוסר הגיון ובחוסר גמישות, ועל כן במקרים מעין אלו חשוב לדעת שניתן להשיג עזרה מקצועית. מבקשים פרטים מלאים? מוזמנים להיכנס לעמוד המלא של תו נכה ולהבין צעד אחר צעד מה מומלץ וצריך לעשות. לסיכום נציין שתו נכה עשוי לסייע ביום יום, כי לפעמים היכולת למצוא חנייה סמוכה בקלות יתרה הופך את יום הסידורים להרבה יותר נוח ונעים, ואף להרבה יותר בטיחותי ומהיר. מכאן שפעולה אחת יחסית קצרה עשויה להעניק זכויות שמגיעות כחוק, זכויות חשובות שתומכות בשלל פעולות יומיות.

Thank You

תודה על פנייתך

אנו ניצור עמכם קשר
בהקדם האפשרי

Contact Us

צרו איתנו קשר

רוצים שנחזור אליכם?
מוזמנים להשאיר פרטים ואנו
ניצור עמכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן