עו"ד אולניק לינוי - משרד עורכי דין לענייני ביטוח לאומי

טיפים לבחירת עורך דין למימוש זכויות רפואיות

מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור עורך דין למימוש זכויות רפואיות

ישראל היא המדינה בעלת אחוז עורכי הדין הגבוה ביותר בעולם פר נפש, כאשר כיום יש בישראל לא פחות מעורך דין אחד עבור 128 תושבים. אך לפני שתמהרו לחשוב שאותו ריבוי טבעי דווקא גרם לכך שבחירת עורך דין הפכה לקלה או פשוטה במיוחד – דווקא בתוך כל ים אנשי המקצוע הזה כיום חשובה ההקפדה על מספר טיפים שיבטיחו שהאדם שבו אתם נעזרים מצדיק את הזמן ובעיקר את הכסף שאתם מתכננים להשקיע בו.

אותה הבחנה חשובה במיוחד כאשר אנחנו בוחנים ומסתכלים על מימוש זכויות רפואיות, כתחום בעולם המשפט אשר מצריך התמודדות עם גופים מורכבים ובירוקרטיים במיוחד כדוגמת המוסד לביטוח לאומי, משרד הבריאות, או חברות ביטוח כאלו ואחרות.

לכן, במאמר הקרוב ננסה להעלות עד כמה שניתן טיפים ורעיונות לכיצד לחדד את הבחירה בעורך דין למען מימוש זכויות רפואיות.

בחרו עורך דין שמגיע מן התחום

במדינת ישראל לא קיימת הפרדה מקצועית בין עורכי דין, כאשר הכוונה בכך היא שכל אדם אשר עבר בהצלחה את בחינות הלשכה רשאי וזכאי לעבוד בתחומי משפט מרובים ומגוונים. בהתאם, נוצר מצב כי עבור המון היבטים שונים של משפט קיימים עורכי דין שעברו התמחות בעולם תוכן מסוים – אך מציעים את שירותיהם בעולמות תוכן אחרים בהם אינם בקיאים.

לכן, חלק בלתי נפרד מבחירה בעורך דין עבור מימוש זכויות רפואיות הוא בירור היכן ערך אותו עורך דין את ההתמחות, או כיצד הגיע לכדי העיסוק בנושא כמו מימוש זכויות רפואיות מלכתחילה.

ניסיון בתחום – בעיקר אל מול המוסד לביטוח לאומי

כמו כן, חשוב לבדוק מה טיבו ואורכו של הניסיון שקיים לאותו עורך דין מיועד, כאשר התעקשות על ניסיון היא הכרחית בעיקר במסגרת תביעות המוגשות אל מול המוסד לביטוח לאומי ושאר משרדי הממשלה.

הסיבה לכך היא שלעתים רבות פספוס של פרטים קטנים כמו תאריכי הגשת תביעה, יחד עם אי הבנה בנוגע לחידודים וסעיפים שעל פיהם קמה ונופלת החלטה – יכולים לשנות דרמטית ובצורה שאינה משתמעת לשתי פנים את החלטתו של מוסד כדוגמת המוסד לביטוח לאומי בנוגע לתובע.

צרו קשר עם לקוחות עבר

עוד כלי יעיל ופשוט שדרכו ניתן לקבל עוד אינפורמציה אודות האדם שבו אתם עתידים לשים את מבטחכם הוא לפנות ללקוחות העבר שלו ולברר אודות אופי הטיפול או הדרך בה התמודד אותו עורך דין עם דרישתם לקיום מימוש זכויות רפואיות.

במסגרת אותה שיחה מומלץ לשאול לא רק על נקודות השיא אלא גם על נקודות השפל, כאשר לאור זאת תוכלו להבין היכן עורך הדין שלכם לוקה בחסר ובהתאם האם אותם ליקויים מהווים תנאי קרדינלי בעניינכם האישי.

עלות שכר הטרחה

זאת ועוד, כי לעתים רבות טעות אשר רבים מקיימים בנוגע לבחירת עורך דין היא לבחון את זהות עורך הדין באמצעות הסתכלות צרה על שכר הטרחה שהוא גובה בלבד. כלומר, ישנם כאלו אשר על סמך ההצעה המשתלמת ביותר מבצעים את בחירתם, כאשר ככל שזה נוגע למימוש זכויות רפואיות – זול עלול להיות יקר במיוחד.

רוצה לומר, לעתים עורכי דין המציעים סכומים נמוכים במיוחד הם כאלה אשר לא מצטיינים בהיבט המקצועי ו/או אינם מגיעים מאותו עולם תוכן, כאשר המשותף ל- 2 הנסיבות הללו הוא שבחירה באותם עורכי דין עלולה בסבירות גבוהה לעלות לכם כלקוחות בהשגת תוצאות חלקיות אם בכלל שתקבלו כתוצאה מליווים לטובת מימוש זכויות רפואיות.

לסיכום – בחירת עורך דין למען מימוש זכויות רפואיות היא הבחירה החשובה ביותר

כמו שבטח כבר הבחנתם, קיים כיום מגוון עצום ורחב של עורכי דין בישראל, כאשר באופן טבעי בתוך אותו מגוון אוכלוסיית עורכי הדין מתחלקת לכאלו שנכון ומומלץ יותר ליהנות משירותיהם – לעומת כאלו אשר הבחירה בהם אינה משקפת את האינטרס האישי שלכם. לכן, על מנת לוודא שקיבלתם את ההחלטה הנכונה ביותר בסוגייה שתקבע כיצד הליך מימוש זכויות רפואיות שלכם ייראה, מומלץ לבחון לעומק את הרקע של עורך הדין, היכן ערך את ההתמחות שלו ובאיזה תחום, כמו גם האם לקוחות העבר שלו ממליצים עליו ומעידים כי שכר הטרחה שלו משקף את ביצועיו עבורם.

כמובן נשמח לייצג אתכם במגוון התחומים הקשורים למימוש זכויות רפואיות, תוכלו לצפות בגוגל ביזניס שלנו ובהמלצות ממגוון הלקוחות המרוצים שלנו.

Thank You

תודה על פנייתך

אנו ניצור עמכם קשר
בהקדם האפשרי

Contact Us

צרו איתנו קשר

רוצים שנחזור אליכם?
מוזמנים להשאיר פרטים ואנו
ניצור עמכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן