עו"ד אולניק לינוי - משרד עורכי דין לענייני ביטוח לאומי

כך חתיכת פלסטיק שינתה את חיי

סיפורי הצלחה קצרים | הוצאת תו נכה

במסגרת חיינו היום יומיים, נדירים הרגעים בהם אנו מבחינים בשירות ממשלתי אשר עושה צדק עם האזרח הקטן והפשוט, כאשר בישראל עטורת הבירוקרטיה וסיבוכי הניירות מדובר בכמעט נס גלוי, לאור הקושי הרב שקיים בהעברת תהליכים אל מול גופי הממשלה השונים ובראשם המוסד לביטוח לאומי. 

ובהתאם, לאחרונה בדיוק הגיעו אלינו סיפור דומה, אודות קשישה מבוגרת בשם ע’ אשר חייה השתנו מן הקצה אל הקצה בזכות מה שהיא מגדירה כ”חתיכת פלסטיק”, בעודה מתארת כרטיס שלציבור הרחב ידוע כ- תו נכה.  

לא חשבתי שאקבל בכלל תו נכה

משיחה עם אותה גברת עולה שוב ושוב אותה אמרה  ”לא האמנתי בכלל שאקבל תו נכה, הגשתי בעבר בקשה למשרד התחבורה ומעולם לא זכיתי לתשובה אז פשוט וויתרתי”, כאשר סיפורה של אותה אישה מבוגרת דומה עד כדי זהה לשל רבים אחרים, כאשר מדובר בתופעה שפוגעת למרבה הצער במיוחד באוכלוסייה הזכאית לסיוע כמו תו נכה  אוכלוסיית המבוגרים והנכים בישראל.  

כלומר, לאור הקושי שקיים בהוצאת התו באופן עצמאי, בין כל הררי הבירוקרטיה ומול פניות לאין סוף גופים שונים, רבים אשר אינם פנויים נפשית ו/או פיזית לצליחת ההליך פשוט מוותרים עליו ומוותרים על מימוש זכויות רפואיות בסיסי, כזה אשר נועד לאפשר להם להתנייד במרחב בקלות, כאשר נלוות להם תעודת נכה לרכב, אשר מקנה להם סל הטבות הכרחי עבור אנשים במצבם.

מה בדיוק מעניק תו נכה?

כמו כן, סיבה נוספת שבגינה נוהגים רבים מן הזכאים לא לפעול למען מימוש זכויות רפואיות, הוא היעדר הידע אודות ההטבות אשר תו נכה מעניק לזכאים לו, כאשר מדובר בתעודה שמתעלה הרבה מעבר למקום חנייה ייחודי ופרטי.  

כלומר, בראש ובראשונה בעלי תו נכה זכאים לנהוג בנתיבי תחבורה ציבורית, כאשר אילו מדובר בבעלי תג נכה בצבע כחול, כלומר נכים המשתמשים ברכב שלהם ככלי תחבורתי לאור ליקוי ברגליים, רשאים להשתמש בנתיבי תחבורה ציבורית על אף היותם בעלי רכב למען שימוש עצמי. 

בנוסף לכך, כתוצאה מהחזקה בתג נכה, ניתן לחנות במקומות ציבוריים בחינם, כאשר מדובר במקום ציבורי שבו אין אלטרנטיבה אחרת. כלומר, כדוגמת נמל התעופה בן גוריון או בתי חולים ציבוריים, בהם למעשה כל רכב הנכנס מחויב להשתמש בשירותי החניון.  

זאת ועוד, כי בשל החזקה בתעודת תג נכה, מחזיק בעל התעודה בפטור מתשלום אגרת רישוי, כאשר אגרת הרישוי צונחת למחיר סמלי וזעיר של 27 ש”ח בלבד, כמו גם כי ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי בגין הסכומים ששולמו טרם לכן לפני קבלת התג.  

בנוסף לכך, זכאים לתג נכה יכולים לתדלק במחיר שירות עצמי גם אילו הם נעזרים באדם חיצוני, כמו גם לחנות במקומות המסומנים לפריקה וטעינה ואף מקומות אסורים לחניה כליל, כל עוד התג מוצג כראוי והרכב לא ממוקם במקום המסכן או מפריע להתנהלות התנועה כסדרה וכתיקונה.

עורך דין מימוש זכויות רפואיות – הדרך שלכם לתג נכה

כמו כן, בהמשך לסיפורנו, הדרך להתגברות על אותם מכשולי והררי הבירוקרטיה עברה לטענת ע’ דרך הפנייה לעורך דין המתמחה ועוסק בהשגת מימוש זכויות רפואיות עבור אזרחים בעלי מאפיינים דומים לשלה  זכאים על פי חוק, אך שאינם מצליחים לקיים את התהליך לאשורו.  

”מיד לאחר שפניתי אליו הוא חזר אלי והסביר לי בדיוק איך אנחנו הולכים להוציא את התג, בהתחלה לא האמנתי שזה יקרה כל כך מהר, ופתאום יום אחד הוא התקשר אלי ואמר לי שהתג בדרך ואישרו לי את הזכאות”.  

כמו כן, ע’ מספרת לנו שכעת עכשיו שהיא מחזיקה בתג נכה / תעודת נכה לרכב, היא יכולה להתנייד במרחב מבלי עוד לתכנן את הגעתה ועזיבתה בהתאם לזמני החנייה היום יומיים, או לנסיעה רק בשעות העומס  ”זה פתח לי לחלוטין את השבוע, אני כבר יכולה לראות את הנכדים שלי מתי שאני רוצה, ואני מרגישה שהרחוב חזר להיות חלק מהיום יום שלי, זה עזר לי לצאת מהבית, והחתיכת פלסטיק הזו שינתה לי לחלוטין את החיים”.

לסיכום – גם אתם זכאים לתג נכה? פנו עוד היום למען מימוש זכויות רפואיות בהקדם!

כפי שניתן להבחין מן הכתוב לעיל, ההיעזרות בזכות מעוגנת בחוק כדוגמת תג נכה היא בסיסית וכזו אשר ראוי כי כל אדם אשר זכאי לה יפעל להשגתה בהקדם, על מנת לממש את המגיע לו על פי דין, כאשר מדובר בתעודה שמשפרת פלאים את אורח חייו של המחזיק בה, כאשר מרחב התנועה שלו גדל.  

כמו כן, הדרך להשגת תג נכה עלולה להיות מורכבת וקשה, כאשר בשל זאת מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מימוש זכויות רפואיות על מנת להבטיח כי התהליך יסתיים בהקדם ובאופן שמצדיק את העיסוק בו, כאשר איש מקצוע הבקיא ומודע לחידודים הדרושים אל מול הגופים הממשלתיים השונים עושה זאת עבורכם, כאשר לכם נותר רק להמתין ולחכות לתשובה החיובית.  

Thank You

תודה על פנייתך

אנו ניצור עמכם קשר
בהקדם האפשרי

Contact Us

צרו איתנו קשר

רוצים שנחזור אליכם?
מוזמנים להשאיר פרטים ואנו
ניצור עמכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן