עו"ד אולניק לינוי - משרד עורכי דין לענייני ביטוח לאומי

עורך דין תאונות דרכים

עורך דין מומלץ לתאונות דרכים

כבישיה של מדינת ישראל אינם מפורסמים כמקום רגוע ושקט, כאשר מדי שנה כמות תאונות הדרכים אשר גובות חיי אדם ו/או מסתיימות ”אך ורק” בנזק לאדם ולרכוש – עולה בקצב דרמטי בעת האחרונה.

כמו כן, לאור ריבוי תאונות הדרכים, עולה החשיבות של היעזרות בשירות משפטי ראוי והולם, כזה שיאפשר לנפגעים לקבל את מלוא הפיצוי והסיוע להם הם זכאיים בהתאם לחוק, כמו גם כזה אשר הם משלמים בעבורו לחברות הביטוח מדי חודש כדרך קבע.

לפיכך, במאמר הקרוב נרחיב אודות התהליך אשר מתרחש במסגרת תאונת דרכים, כמו גם מה בדיוק עושה עורך דין תאונות דרכים על מנת לאפשר לנפגעים להשיג מימוש זכויות רפואיות, בעיקר באמצעות ייצוג אל מול המוסד לביטוח לאומי.

עברתם תאונה? תיעוד לפני הכל

בהמשך לכך, על מנת לאפשר לנציגכם המשפטי, קרי עורך דין תאונות דרכים, להיאבק למענכם בצורה האופטימלית והטובה ביותר אל מול הגורמים הממשלתיים השונים, חשובה ההקפדה על תיעוד ורישום של כלל פרטי התאונה בעת התרחשותה.

כלומר, באמצעות הקפדה על צילום הולם, החלפת פרטים, קבלת פרטי הנציגים השונים שהגיעו אם וכאשר למקום התאונה, כמו גם ניהול לוח זמנים רלוונטי, קורבן תאונת דרכים יכול לאפשר לעורך הדין שלו להתמודד בצורה האופטימלית כאשר כלל הפרטים והנתונים נמצאים בידיו.

במסגרת הפרטים אשר מומלץ ורצוי לתעד מופיעים גם נתוני הביטוח של כלל הרכבים המעורבים, מספרי הטלפון והכתובות השונות, כמו גם כמובן תעודות הזהות ומספרי הרכב של רכבים אשר היו חלק מהתאונה עצמה.

טיפול רפואי מוקדם ככל הניתן

כמו כן, על אותו משקל חשוב לבצע פנייה מוקדמת ככל האפשר לעבר שירותי רפואה כתוצאה מהתרחשותה של תאונת דרכים, על מנת להסיר את החשש שמא לאחר מכן יעשה ניסיון להתנערות מהענקת סיוע רפואי לתובע, בשל העובדה שהוא התעכב וחיכה עם הפנייה.

כלומר, במידה ואדם אשר עבר תאונת דרכים יבחר בשלב מאוחר יותר לפנות לעבר טיפול רפואי כחלק מתביעתו, כאשר הפנייה למוסד רפואי נעשתה לאחר שהוגשה תביעה או כחלק ממנה, עלולים גורמים מסוימים במוסד לביטוח לאומי ו/או בחברות הביטוח להציג את תביעתו של התובע ככזו אשר בבסיסה עומד הרצון לקבלת פיצוי גדול יותר ולא בהכרח סיוע רפואי.

לכן, פנייה מוקדמת ככל הניתן לעבר מוסד רפואי יכולה הן להאיר בעיה רפואית אשר עלולה לצוץ מאוחר יותר, כמו גם להחליש את יכולותיהם של נציגי חברות הביטוח להציג את המתלוננים באור שלילי או נצלני.

דיווח מדויק והולם לגורמים הרלוונטיים

בנוסף לכך, חלק בלתי נפרד מתאונת דרכים הוא דיווח לשלל הגורמים הרלוונטיים, כדוגמת סוכן הביטוח של הרכב, גורם מטעם משטרת התנועה, וכלל הגורמים מן הצד השני אשר יכולים בעת הצורך לדרוש מן התובע ו/או מגורם אשר היה מעורב בתאונה למסור את גרסתו.

לכן, חשובה מאוד התאמת הפרטים ומסירת גרסה אחת ואחידה, אשר לא משתנה או חושפת את התובע לעימות גרסאות שיכול לבוא בעוכרו כאשר כלל האמינות שלו תפגע ותוטל בספק.

בנוסף לכך, על אותו משקל חשוב להימנע ולצמצם עד כמה שאפשר את מידת השיח אל מול נציגי גורמי הביטוח השונים, קרי חוקרי חברות הביטוח, כאשר מטרתם היחידה גם אילו יצהירו אחרת היא לגבות עדות ונתונים מן התובע אשר יוכלו לאחר מכן לשמש את חברת הביטוח כנגד התובע – למען צמצום משקל תביעתו.

בנוסף אין לשכוח שתאונת דרכים בדרך לעבודה נחשבת לתאונת עבודה לכל דבר ועניין, במידה וכך קרה אל תשכחו לעדכן גם את הבוס שלכם בהקדם האפשרי.
תוכלו לקרוא אודות נושא זה בנפרד בעמוד תאונת עבודה.

מה בדיוק עושה עורך דין תאונת דרכים במסגרת תאונה?

כמו כן, עכשיו נתן מספר נקודות מפתח בעת התרחשותה של תאונה, יש לתת את הדעת אודות המשמעות של היעזרות בסיוע משפטי במסגרת תאונת דרכים, או במילים אחרות – למה בדיוק משמש עורך דין תאונות דרכים?

תפקידו המשמעותי ביותר של עורך דין תאונת דרכים נוגע בראש ובראשונה ליעוץ משפטי אשר זקוק לו התובע במסגרת קיום הליך התביעה בפועל. כלומר, עורך דין תאונות דרכים יכול להנחות ולהדריך תובע כיצד להתנהל אל מול הגופים השונים כדוגמת המוסד לביטוח לאומי, משטרת התנועה, וחברת הביטוח על שלל נציגיה, על מנת להגדיל עד כמה שניתן את ההסתברות שהתובע יזכה לפיצוי ושתביעתו תסתיים בהצלחה.

כמו כן, חשוב לא פחות הוא ייצוגו של אותו תובע במסגרת הוועדות השונות אשר התובע עלול להידרש להגיע אליהן, כמו וועדת קביעת אחוזי נכות במסגרת המוסד לביטוח לאומי, במסגרת בית המשפט אם וכאשר קם וויכוח בין חברת הביטוח לבין התובע, או בכל מסגרת וגוף למעשה אשר בו דרוש לתובע ביאור עובדות והצגת גרסתו על הצד הטוב ביותר.

זאת ועוד, כי כאשר תובע נעזר בסיוע חיצוני משפטי כדוגמת עורך דין תאונות דרכים, האחרון יודע לבדוק ולחפש במקומות ייחודיים האם קיימת עילה לתובע להרחיב את רוחב יריעת התביעה שלו, כאשר המשמעות הישירה של כך במידה ואכן ישנה עילה, היא הגדלת סך הפיצויים והתשלומים אשר זכאי להם התובע.

סיוע משפטי כחלק מתאונת דרכים מגדיל את סיכויי קבלת הפיצוי

בהמשך לכך, בעיקר לאור העובדה כי באמצעות סיוע משפטי כדוגמת פנייה לעבר עורך דין תאונות דרכים ניתן לגלות פרטים חדשים אודות התאונה, כמו גם להפיק את המירב מפרטי התאונה ולהימנע מביצוע טעויות דרמטיות, חשוב לציין כי היעזרות זו היא בגדר חובה עבור תובע המעוניין לפעול למען מימוש זכויות רפואיות במלואן.

לסיכום – עורך דין תאונות דרכים וכללי האצבע במסגרת תאונה

כפי שניתן להסיק מן הכתוב לעיל, במסגרת 2 תאונת דרכים שונות לחלוטין עלולות להתקבל 2 החלטות שונות בתכלית, כאשר הסיבה והגורם לכך הוא שתוצאותיה של תאונה במישור הביטוחי, נקבעות ונגזרות כתוצאה ממעשיו של התובע – הן בעת התרחשותה של התאונה, והן במהלך תהליך התביעה עצמו.

לכן, כחלק מאותם מעשים והחלטות, חשובה ההקפדה על תיעוד הולם ונכון של האירועים, דיווח אמין ואחיד לכלל הגורמים הרלוונטיים לאחר התאונה, פנייה לקבלת טיפול רפואי מוקדם ככל הניתן, וחשוב מכל אלו – הסתייעות בסיוע משפטי כדוגמת עורך דין תאונות דרכים, כגורם אשר יכול לוודא ולבחון את המקרה שלכם, ולפעול למען מימוש זכויות רפואיות במלואן – כפי שהחוק מאפשר לכל נפגע תאונת דרכים.

Thank You

תודה על פנייתך

אנו ניצור עמכם קשר
בהקדם האפשרי

Contact Us

צרו איתנו קשר

רוצים שנחזור אליכם?
מוזמנים להשאיר פרטים ואנו
ניצור עמכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן