עו"ד אולניק לינוי - משרד עורכי דין לענייני ביטוח לאומי

4 דרכים המקצרות קבלת נכות

טיפים לזירוז קבלת קצבת נכות

קבלת קצבת נכות היא חשובה והכרחית עבור שכל אדם אשר סובל מליקויים גופניים כאלה ואחרים יוכל להתמודד איתם בצורה המיטבית ולהרים את רמת איכות חייו גבוה ככל הניתן, כמו כן, רבים סובלים ומתקשים בקבלת ההכרה מטעם המוסדות הרלוונטיים  משרד הבריאות ו/או המוסד לביטוח לאומי, כאשר לעתים רבות מדי בשל אותיות קטנות עם בשורות גדולות נפגעים זכאיים ותהליך ההכרה בהם מתארך עד לכדי פרקי זמן משמעותיים מאוד. 

לכן, במאמר הקרוב נעסוק ב– 4 דרכים בהם ניתן לקצר את קבלת ההכרה בעצם נכות של אדם, כמו גם כיצד ניתן להרחיב את מימוש זכויות רפואיות לכדי קבלת תעודת נכה לרכב, כאשר קיימים חידודים רבים לכך. 

שמרו על הניירת – תמיד

בהמשך לכך, אף על פי כי אנחנו במאה ה- 21 ובעת בה ניתן לעשות הכל מרחוק ולשנע אינפורמציה בתזוזת אצבע, משרדי הממשלה והגופים האחראיים על מתן ההרשאה וההכרה הרלוונטית לקבלת הכרת נכות עדיין פועלים במנגנונים ישנים וארכאיים. 

כתוצאה מכך, לעתים זכאיים חווים קשיים בקבלת הזכאות בשל אובדן ניירת שלהם או של מי מבין הנציגים הרלוונטיים אשר מטפלים בתביעתם, כאשר המסקנה הנגזרת מכך לאור ניסיונם של רבים היא  לשמור על כל חתיכת ניירת הקשורה לתביעתכם או לתהליך הבירורים. 

הניירת הזו לא נוגעת רק למסמכים והתכתבויות שיש לכם עם משרד הבריאות ו/או המוסד לביטוח לאומי, אלא גם לבחינות ובדיקות רפואיות שקיימתם בעבר, מסקנות וועדות רפואיות, חוות דעת מומחה, כאשר כל מסמך באשר הוא יכול לשמשכם בעת צרה, כמו גם להקל על התהליך ועל הגורמים שפועלים מן הצד השני לעבד את בקשתכם

נמצאים בהליך בירור? וודאו את מועדי ההגשה

זאת ועוד, כי לעתים נאלצים זכאיים להתמודד עם עיכוב מימוש זכויות רפואיות בשל העובדה שהם לא שמו לב למועד בו עליהם להגיש ו/או להגיע לשיח עם הוועדה שבוחנת את עניינם, כאשר במידה ופוקע המועד שהועמד למענם על ידי אותו גוף  הם לעתים יהיו מוכרחים להתחיל את התהליך מההתחלה. 

כלומר, לעתים כאשר מוגשת תביעה להכרת נכות עבור אדם, ניתנים לו מועדים ולוחות זמנים אשר רק במסגרתם הוא יכול להגיש מסמכים כאלו ואחרים למען הטלת ערר ו/או קבלת הכרה רטרואקטיבית בעבור הוצאות טרם להכרה בנכותו, כאשר הקפדה מוקדמת יותר על עמידה באותם לוחות זמנים יכולה למנוע ממכם עוגמת נפש משמעותית.  

היעזרות וליווי על ידי איש מקצוע

בנוסף לכך, דרך נוספת לזירוז תהליכי קבלת קצבת נכות כמו גם כלל ההטבות הנלוות לה כדוגמת תעודת נכה לרכב ועוד, היא שימוש בשירותיו של איש מקצוע חיצוני כדוגמת עורך דין מימוש זכויות רפואיות, כאשר מדובר באיש מקצוע אשר בזכותו ניתן להקל משמעותית על כלל ההליכים הכרוכים בהשגת ההכרה, כמו גם לוודא כי התהליך נעשה עבורכם ובמהירות.  

כלומר, בשל העובדה שאותם נציגים משפטיים מכירים את החוק על בוריו, כמו גם את האופן בו הגופים שבוחנים את הבקשות השונות מעבדים אותן, קרי  על פי אילו חידודים ותיקונים מתקבלת החלטה חיובית, בעוד עבור אלו מקרים תתכן בחינה ארוכה יותר, השימוש באיש מקצוע חיצוני יכולה להבטיח לכל בעל תביעה כי התביעה שלו תעבור תהליך ייעול וזירוז. 

בנוסף לכך, באמצעות ההיעזרות בגורם חיצוני למען קבלת הכרת נכות, יכול מגיש התביעה לעסוק בענייניו הפרטיים כאשר הוא מיוצג מעתה ואילך על ידי אדם אחר, כאשר כלל ההתנצחויות אילו אלו קיימות יעשו בעבורו ועל ידי גורם אחר. 

בחנו מספר אפיקים משולבים

כמו כן, לעתים ניתן לראות מגישי תביעת נכות אשר לא זוכים לקבל את ההכרה מכיוון שאחוזי הנכות שלהם בעבור אותה טענה קטנים מדי על מנת לחצות את הרף שדרוש להכרה מטעם המוסד לביטוח לאומי.  

לכן, מומלץ לבצע בחינת רוחב באמצעות גורם רפואי אשר יכול להעיד בפני מגיש הבקשה בעבור אלו סעיפים וליקויים הוא יכול לקבל הכרות חלקיות, אשר יצטברו למענו יחדיו לכדי תביעת נכות מצטברת, כאשר סך כלל הסעיפים יחדיו מספקים את המוסד לביטוח לאומי, ובהתאם מזכים את בעל התביעה בהכרה וכלל ההטבות הנלוות לה.  

לסיכום – קבלת הכרה בנכות היא ברת זירוז

כפי שניתן להבחין מן הכתוב לעיל, במסגרת הגשת תביעת נכות עומדים המגישים בפני הררי בירוקרטיה והוכחות זכאויות שעלולות להתיש ולהכביד על כל אדם באשר הוא, קל וחומר אם הוא מתמודד עם נכות או מפגע בריאותי אשר מקשה עליו להתנהל בשגרה כאחד האדם. 

לכן, חשוב לנסות עד כמה שניתן לנקוט פעולות יזומות על מנת לזרז ולהקל על תהליך קבלת ההכרה, כאשר פועלים על פי לוחות הזמנים שהחוק דורש, שומרים את כלל הניירת והמסמכים אשר הצטברו במהלך הדרך, כמו גם נעזרים באנשי מקצוע רפואיים ומשפטיים למען זירוז ההליך ובחינת אפיקים אלטרנטיביים.  

לצורך קבלת הכרה בנכות וקבלת אחוזי נכות בדרך המהירה והמקצועית ביותר יש צורך לפנות לעורך דין המתמחה בכך בכדי שיכול למצות את כל הזכויות המגיעות לכם כחוק. פנו עכשיו לעורך דין מימוש זכויות רפואיות אולניק לינוי. https://www.oleniklaw.co.il/

Thank You

תודה על פנייתך

אנו ניצור עמכם קשר
בהקדם האפשרי

Contact Us

צרו איתנו קשר

רוצים שנחזור אליכם?
מוזמנים להשאיר פרטים ואנו
ניצור עמכם קשר בהקדם

דילוג לתוכן